IX Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Boksie (WYNIKI)

Rzeszów podczas tego weekendu stał się podkarpacką stolicą boksu olimpijskiego. 17 i 18 lutego 2018r. na hali Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się IX Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Boksie.

W Mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z 12 podkarpackich klubów bokserskich. Ze względu na panujący okres grypowy w naszym regionie wielu zawodników nie przyjechało na turniej. Kilku zawodników nie mogło wystąpić w Mistrzostwach ze względu na trudność wykonania specjalistycznych okresowych badań lekarskich. Jest to problem, który obecnie dotyka wielu zawodników nie tylko bokserów.

Najlepszą drużyną dwudniowych Mistrzostw została Stal Rzeszów. Drugie miejsce zajął UKS Gimnasion Boguchwała, a trzecie Budo Krosno. Zaznaczyć trzeba , że Gimnasion i Budo w ubiegłym roku również  uplasowały się na podium zajmując wspólnie I miejsce.

Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:
– Kadet: Szymon Szmyd (Wisłok Rzeszów)
– Junior: Damian Małek (Stal Stalowa Wola Box Team)
– senior: Karol Zieliński (Stal Rzeszów)

Wyniki walk finałowych

Kadet:
52kg Konrad Bardzik (Gimnasion Boguchwała) – Patryk Serafin (Garda Nowa Dęba) 1-2
63kg Szymon Szmyd (Wisłok Rzeszów) – Hubert Małek (Iryda Mielec) 3-0

Junior:
60kg Damian Małek (Stal Stalowa Wola Box Team) – Jakub Strzępka (Iryda Mielec) 3-0
69kg Dawid Pytlak (Stal Stalowa Wola Box Team) – Marcin Krzywda (Budo Krosno) KO II
75kg Matteo Burda (Gimnasion Boguchwała) – Mikołaj Szydło (Budo Krosno) AB II
81kg Patryk Leś (Iryda Mielec) – Jakub Surmiak (Stal Rzeszów) 2-1

Senior:
64kg Michał Akoto Ampaw (Gimnasion Boguchwała) – Adrian Kukułka (KB Sędziszów Mp.) 3-0
69kg Stanisław Baran (Wisłok Rzeszów) – Bartosz Skoczylas (KB Sędziszów Młp.) 3-0
75kg Daniel Sikorski (Budo Krosno) – Tomasz Kliś (Stal Rzeszów) 0-3
91kg Adam Ziomek (Gimnasion Boguchwała) –  Karol Zieliński (Stal Rzeszów) 1-2
+91kg Paweł Gruź (Stal Rzeszów) – Piotr Szimanek (Stal Rzeszów) 3-0