Sibiga brązową medalistką MPJ

W Grudziądzu odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Juniorek w boksie. Na podium stanęła zawodniczka MKS Ring Sikorski Stalowa Wola – Dominika Sibiga.

W zawodach wystartowały 124 zawodniczki z 61 klubów reprezentujących 15 Okręgowych Związków Bokserskich. Wśród nich klub Dominika Sibiga i Anna Jędrzejewska z MKS Ring Sikorski Stalowa Wola

Dominika Sibiga w kategorii wag. 69 kg. wywalczyła brązowy medal. W wadze Dominiki startowało 13 zawodniczek. W 1/8 Dominika pokonała Klaudię Chmielewską przez RSC I z Boxing Club Garda Wicko. Pierwsza walka trwała zaledwie jedną minutę. Dominika nie dała szans rywalce i bardzo efektownie rozprawiła się z przeciwniczką.

W walce ćwierćfinałowej Dominika spotkała się z Agnieszką Dolną z klubu KS Wda Świecie, którą pokonała jeszcze szybciej przez AB I ( poddanie przez sekundanta). W drugiej walce było widać, że Dominika boksuje bardziej na luzie, dlatego też nie dała wywałce żadnych szans. Rywalka była od niej o głowę wyższa i cięższa o ponad 4 kg.

W walce półfinałowej Dominika spotkała się w ringu z Natalią Barbusińską z SKB Spartakus Szczecin, przegrywając niestety w pierwszej rundzie. Natalia jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski oraz OOM. Jest również uczestniczką Mistrzostw Europy. Natalia została najlepszą zawodniczką tych Mistrzostw spośród 124 uczestniczek, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski. Dominika przegrywając z Natalią nie ma powodów do wstydu, ponieważ dwie wcześniejsze walki wygrała w pierwszych rundach co potwierdza zdobycie przez nią brązowego medalu, który historyczny w województwie podkarpackim w tej kategorii wiekowej.

Anna Jędrzejewska na tej samej imprezie brała udział w eliminacjach do Mistrzostw Europy w kategorii kadetek. Anna Jędrzejewska jest utalentowaną młodą zawodniczką co pokazała już na Mistrzostwach Województwa podkarpackiego. W eliminacjach do ME kadetek swoją walkę półfinałową stoczyła z Joanną Tyras z BKS Skorpion Szczecin z którą przegrała przez RSC II. Nie ma tutaj powodów do niezadowolenia ponieważ zawodniczka ze Szczecina jest bardzo doświadczoną zawodniczką oraz wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski. Oprócz tego Joanna uczy się w szkole mistrzostwa sportowego w dyscyplinie boks. Był to dla Anny Jędrzejewskiej znakomity sprawdzian swoich umiejętności jak również nieocenione doświadczenie jakie nabyła.