Dwanaście medali podkarpackich bokserów

W Busku-Zdroju odbyły się VII Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w boksie. W imprezie wzięło udział 157 zawodników z 40 klubów z całej Polski.

Az jedenaście razy stawali na podium pięściarze z naszego regionu. Trzykrotnie był to najwyższy stopień. Szymon Szmyd (Wisłok Rzeszów) pokonał w finale kategorii 68 kg Gagika Tsaturyana (KS Skalnik Wiśniówka). Wśród kadetów w jego ślady poszli Damian Małek (Stal Stalowa Wola Boxing Team) pokonując w finale 60 kg Adriana Timofiejczuka (Hetman Białystok) oraz Szczepan Szmyd (Wisłok Rzeszów), który w finale kategorii +80 kg okazał się lepszy od Kamila Guźlińskiego (Boks Polonia Świdnica). Złoto wywalczył również junior Grzegorz Chmielowiec (Stal Stalowa Wola Boxing Team), który w decydującej walce pokonał Macieja Korbana (Fighter UKB Kielce).

Aż sześciu kolejnych naszych reprezentantów kończyło finał na tarczy i ostatecznie zdobyło srebrne medale. byli to: Dominika Sibiga (Ring Sikorski Stalowa Wola) – juniorka 69 kg, Damian Brzycki (Ring Sikorski Stalowa Wola) – młodzik 48 kg, Bartłomiej Kordyga (Ring Sikorski Stalowa Wola) – młodzik +76 kg, Gabriel Blezień (Morsy Dębica) – kadet 48 kg, Sebastian Ptak (Morsy Dębica) – kadet 52 kg oraz Patryk Nowak (Ring Sikorski Stalowa Wola) – kadet 70 kg.

Z brązowym medalem Mistrzostwa ukończyli: Ksawery Sibiga (Ring Sikorski Stalowa Wola) – młodzik 59 kg oraz Patryk Wołos (Ring Sikorski Stalowa Wola) – senior 75 kg.